عفونت های باکتریایی و قارچی بانوان

کاندیدا

عفونت های باکتریایی و قارچی بانوان

تعداد بسیار زیادی از خانم ها در دنیا از BV و ناراحتی های واژینال رنج می برند. اغلب این ناراحتی ها یا جدی گرفته نمی شوند و یا درمان آنها بدرستی صورت نمی گیرد و ممکن است در نهایت به بیماری های جدی تری از جمله؛ عفونت فوقانی دستگاه تناسلی، سقط جنین، زایمان زودرس (در افراد باردار) منجرشود.

دلایل بوجود آمدن عفونتهای باکتریایی و قارچی

منشا بیرونی:

1- عوامل بهداشتی (رعایت نکردن بهداشت فردی و استفاده از شوینده های نامناسب که موجب از بین رفتن لاکتوباسیل ها می شوند)

2- عوامل فیزیکی (نزدیکی، ابزارهای معاینه، استفاده از ابزارهای داخل رحمی، تامپون ها و محصولات اسپرم کش)

3- عوامل شیمیایی (برخی ژل های واژینال، لاتکس موجود درکاندوم ها و PH بالای اسپرم)

منشا درونی:

1- استفاده بیش از حد آنتی بیوتیک ها

2- تغییرات هورمونی در سنین مختلف

3- مصرف قرص های ضد بارداری

به هم خوردن فلور طبیعی واژن

لاکتوباسیل ها تا حد زیادی فلور نرمال واژن را تامین می کنند. اسیدیته یک واژن سالم، شرایط رشد میکروارگانیسم های مضر را از بین می برد؛ ولی در زمان اختلال فلور نرمال واژن، پاتوژنها فرصت مناسبی برای تکثیر و رشد پیدا کرده و موجب بیماریهای متداول واژن می شوند.

استفاده از آنتی بیوتیک ها و داروهای ضد قارچ

متداول ترین پروتکل برای درمان BV و Candida تجویز آنتی بیوتیک ها و داروهای ضد قارچ می باشد. این پروتکل درمانی موجب از بین رفتن لاکتوباسیل ها و تضعیف فلور نرمال واژن می شود. علاوه بر این، استفاده زیاد از این نوع درمان، مشکل مقاومت دارویی در بانوان را افزایش می دهد و محیط را برای ابتلا به عفونتهای بعدی مستعد می سازد.

استفاده از پروبیوتیک ها

استفاده از محصولات پروبیوتیک به دلیل تزریق Lactic acid برای حفظ تعادل فلور واژن مناسب است و بیشتر جنبه ی پروفیلاکسی ایفا می کند و می تواند مکملی برای درمان باشد. اصولاً این محصولات نمی توانند جایگزینی برای آنتی بیوتیک و پروتکلی کامل برای درمان محسوب شوند.

 تاثیر اکتی ژل بر باکتری های مفید و عوامل بیماری زا در محیط واژن

تاثیر اکتی ژل بر باکتری های مفید

  1. 2QR complex Dijk van Willem , Goedbloed Annelize Frieda, koumans Floris jan Robert (NL) Negatively charged polysaccharide derivable from Aloe vera.Free patent on line: EP20010205253 publication Date:07/02/2003. Filling Date:12/27/2001
  2. Dynamic antimicrobial efficacy of 2QR/N(0,8mg/g)100% against vaginal flora, Lab. Report Nr.05.005.-01(DYNAMIC CHALLENGE TEST REPORT,DCT) (Estimated counts During test) – 11,2012
  3. http://www.bioclin.com , http://www.2QR.com , http://www.multi-gyn.com/product-info.html

چگونه بدون بر هم زدن فلور واژن فقط عوامل پاتوژن را از بین ببریم؟

 

ماده موثره 2QR

2QR  نام ماده موثره ای منحصر به فرد و تحت Patent کمپانی Bioclin هلند می باشد که بهترین جایگزین برای آنتی بیوتیک ها در درمان عفونتهای باکتریایی و قارچی بانوان است.

2QR حاوی پلی ساکاریدهایی با زنجیره ی بلند و بار منفی می باشد که با چسبیدن به باکتری های مضر، تمامی رسپتورهای سطح پاتوژن ها را Block کرده و آنها را بصورت فیزیکی از محیط واژن دفع می کند.

این ترکیب بدون هیچگونه تاثیر بر روی لاکتوباسیل ها و فلور نرمال فقط به پاتوژن ها متصل شده و فعالیت عوامل بیماری زای باکتریایی و قارچی را متوقف می سازد. همچنین این ترکیب اسیدیته واژن را بالا می برد و محیط را برای رشد و تکثیر باکتری های بیماری زا نا مساعد می سازد.

محصول ActiGel

اکتی ژل به واسطه ی دارا بودن   95/8 % ترکیب 2QR  تاثیری سریع و مستقیم بر روی باکتری های پاتوژن دارد و از رشد آنها جلوگیری می کند. همچنین با اتصال به عوامل بیماری زای باکتریایی و قارچی، فعالیت آنها را متوقف کرده و پاتوژن ها را بصورت فیزیکی از محیط واژن خارج می سازد. در نتیجه موجب درمان عفونتهای باکتریایی عود کننده و مقاوم به درمان و همینطور پیشگیری از ایجاد عفونت قارچی و رفع کامل علائم مربوط به آن مانند؛ خارش، سوزش، ترشحات، بوی نامطلوب، حساسیت، التهاب و درد می شود.

محصول  LiquiGel

لیکویی ژل بدلیل دارا بودن   25 % ترکیب 2QR  ، موجب دفع عوامل پاتوژن از محیط واژن شده و محصولی منحصر بفرد در پیشگیری و درمان عفونتهای Recurrent می باشد که علاوه بر دفع فیزیکی عوامل بیماری زا، موجب تحریک رطوبت طبیعی واژن نیز می گردد. لیکویی ژل با ایجاد بایوفیلم چسبناک بر روی غشاء مخاط واژن باعث ماندگاری طولانی مدت رطوبت و تامین فلور طبیعی واژن می گردد.

  • محصولات ActiGel و LiquiGel از ترکیباتی طبیعی و بر پایه 2QR   ( Bio-Active ) ساخته شده اند. 2QR  ، ترکیبی بدون بو، فاقد هرگونه منشا حیوانی، ماده شیمیایی، مواد نگهدارنده و هورمون می باشد و کاملاً ایمن و بی ضرر است.
  • بر اساس مطالعات صورت گرفته، برای محصولات ActiGel و LiquiGel هیچگونه منع مصرفی در دوران بارداری و شیر دهی وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *