سوالات متداول برخی مشتریان

لیکوئی ژل

بله، لیکوئی ژل بدلیل دارا بودن ترکیبات کاملا ملایم ، برای این موارد بسیار کاربردی می باشد.

با توجه به اینکه میزان و دلیل خشکی در زنان یائسه می تواند مختلف باشد، زمان معینی برای تجدید دوز لیکوئی ژل نمی توان لحاظ کرد، ولی با توجه به کیفیت بالای محصول و فیدبک پزشکان می توان گفت ماندگاری بسیار بالای لیکوئی ژل آنرا از دیگر محصولات متمایز می سازد به شکلی که بعد از استفاده از لیکوئی ژل تا ساعتها احساس خشکی وجود ندارد.

برخلاف دیگر محصولات واژینال که اپلیکاتور بلندی دارد، این محصولات در مقداری بیشتر از 3ml استفاده نمی شوند، و همچنین چون محصول بصورت ژل می باشد نیازی به تخلیه ژل در انتهای واژن نیست و خود محصول به عمق واژن راه پیدا خواهد کرد.

فمی واش

وجود رایحه در برخی خانمها ایجاد حساسیت می کند و به دلیل اینکه قرار است فم یواش محصولی باشد که بتواند بدون وجود هیچ مشکلی، تاًثیر بسزائی در پاکیزگی و جلوگیری از عفونت داشته باشد لذا این محصول فاقد هرگونه رنگ و رایحه است.

PH این محصول 5-5/4 می باشد که خنثی است. بنابراین با هر PH که در سنینی مختلف متفاوت می باشد مشکلی بوجود نمی آورد.

 2QR چیست

پلی ساکاریدی با زنجیره ی بلند و بارمنفی که ظرفیت بسیار بالائی جهت اتصال به پاتوژن ها دارد. این مولکول کشف مشترک دانشمندان هلندی در دانشگاه آمستردام و محققین بایوکلین است و به صورت patent  و امتیاز تولید آن در اختیار کمپانی بایوکلین می باشد. این مولکول عوامل بیمارانی را به صورت نزدیکی از محیط دفع می کنن و راه اتصال پاتوژن به بافت را مسدود می کند.

 اکتی ژل

با توجه به تولید محصول در هلند که هزینه تولید بیشتری نسبت به اکثر کشورهای دیگر دارد می توان گفت کیفیت این محصولات بسیار بالاست، ضمناً قیمت جهانی محصولی مثل اکتی ژل بالاتر از دیگر محصولات این شرکت است که دلیل آن جدا کردن مولکول 2QR در فرایند فیلتراسیون است که هزینه بالائی در بر دارد.به نسبت اثر عالی این محصول قیمت آن کاملا قابل توجیه است.

برخلاف دیگر محصولات واژینال که اپلیکاتور بلندی دارد، این محصولات در مقداری بیشتر از 3ml استفاده نمی شوند، و همچنین چون محصول بصورت ژل می باشد نیازی به تخلیه ژل در انتهای واژن نیست و خود محصول به عمق واژن راه پیدا خواهد کرد.

با توجه به اسیدی بودن اکتی ژل (5-5/4 = PH ) در خانمهایی که واژن آنها قلیائی باشد سوزش بیشتری خواهد داشت. مخصوصاً اگر التهاب و یا زخمی وجود داشته باشد ولی باید در نظر داشت بعد از چند دقیقه پس از استفاده سوزش آن کم می شود به شکلی که در روز چهارم و پنجم معمولاً هیچ سوزشی وجود ندارد. در صورتی که خانمی نسبت به سوزش بسیار حساس است می تواند از لیکوئی ژل استفاده کند تا واژن به 2QR عادت کند سپس از اکتی ژل جهت درمان استفاده نماید. در تعداد بسیار اندکی از خانمها ممکن است به دلایل مختلفی سوزش غیر قابل تحمل به نظر برسد.

  • حتماً در ویزیت پزشک به ایشان یادآوری شود که اکتی ژل ممکن است سوزش داشته باشد تا ایشان هم به بیمار گوشزد نمایند. پزشکانی که در مورد سوزش اکتی اطلاع داده بودند هیچ کدام از بیماران آنرا غیرقابل تحمل قلمداد نکرده اند.

قابل اندازه گیری بودن اکتی به قیمت تمام شده آن مبلغ زیادی را تحمل می کند و به این دلیل است که برای اکتی،  ظرف و یا اپلیکاتور مدرج در نظر گرفته نشده است. برای حصول بهترین نتیجه باید توجه داشت که در روز پنجم تیوپ کاملاٌ خالی شده باشد. برای هر دوز مصرف به اندازه ی هربار استفاده از خمیر دندان می توان به تیوپ فشار وارد کرد.

محصولات پروبایوتیک از باکتری های مفیدی چون لاکتوباسیلوس تشکیل شده اند و باعث تنظیم PH محیط می شوند، دلیل آنهم این است که تعداد باکتری های مفید از باکتری های مضر پیشی می گیرد، ولی در محصول اکتی ژل توسط مولکول 2QR  باکتری های مضر دفع می گردد. ضمن اینکه باکتری های مفید دستخوش تغییر هم نمی شوند.

وازیسان، در اصل اسید لاکتیک است که باعـث می شود و محیط برای رشد باکتری های مفید از جمله لاکتوباسیل مساعد شود در صورتی که اکتی ژل توسط 2QR باعث دفع فیزیکی عوامل بیماری زا می گردد.

الف- اکتی ژل برای عفونتهای باکتریال کاملاً، کارآمد است و نتایج مطلاعات علمی و بالینی هم این امر را به اثبات رسانده، در نتیجه اگر در Bacterial Vaginosis (BV) استفاده شود و عفونت میکس و یا کاندیدا نباشد، قطعاً اثر گذار است. تجارب و بازخوردهای بدست آمده از پزشکان نشان می دهد در عفونت میکس اگر در کنار یک ضد قارچ Anti fungal  از اکتی ژل استفاده شود نه تنها روند بهبودی بطور کاملاً مشخصی سریع تر خواهد شد بلکه عوارض عفونت از جمله درد و خارش هم به سرعت از بین می رود و حتی اگر عفونت فقط قارچی باشد، ضمن اینکه از عفونت راجعه Recurrent هم جلوگیری می شود.

ب- احتمالاٌ اکتی ژل به درستی استفاده نشده، یعنی با روزی 2بار رعایت نشده و یا روز پنجم تیوپ خالی نشده است.

بله، اکتی حتی بعد از کرایوتراپی و فریز کردن نیز قابل استفاده است. گرچه باید توجه داشت احتمال سوزش شدید هم وجود دارد.

خیر، اکتی ژل باعث دفع باکتریهای مضر بدون تاًثیر منفی بر باکتریهای مفید می گردد و این کاری است که محصولات پروبایوتیک انجام نمی دهند. ضمناً برخی محصولات پروبایوتیک که به صورت کپسول و یا شیاف هستند باعث رسوب در واژن می شوند که عوارضی نیز در پی دارد.ولی اکتی ژل بصورت ژل می باشد و رسوبی هم ندارد