اثر اکتی ژل بر روی درمان باکتریای واژن در زنان ایتالیایی

باکتری واژن

این پژوهش توسط Partner Corman با همکاری 102 پزشک زنان و 98 داروخانه در سال 2012 بر روی زنان ایتالیایی انجام پذیرفت.

در این مطالعه 390 زن مبتلا به عوارض باکتریال واژینوزیس در رنج سنی 15 تا 65 سال شرکت داشتند.

بیماران بمدت 5 روز بصورت کاملاً تصادفی تحت درمان با ژل اکتی ژل قرار گرفتند و سپس داده ها در دو نمودار ( نمودار الف: مشاهدات متخصصان زنان و نمودار ب: مشاهدات بصری زنان مورد مطالعه ) به صورت زیر ارائه داده شد.

Actigel chart

نمودار الف: ارزیابی علائم قبل و بعد از درمان ( 5 روز )  با ژل اکتی ژل متخصصان زنان (نمودار بنفش کمرنگ قبل از درمان با ژل، نمودار بنفش پررنگ بعد از درمان با ژل اکتی ژل میباشد ). در این نمودار علایمی نظیر ترشح  Discharge ، بو  Odor ، رنگ  Color (، قرمزی فرج Redness of vulva ،  قرمزی مهبل )واژن Redness of vagina (  و  ورم  Swelling  به طور معنی دار کاهش یافت.

Actigel chart

نمودار ب: ارزیابی علائم قبل و بعد از درمان با ژل اکتی ژل در زنان  (مشاهدات بصری بیماران) نمودار بنفش کمرنگ قبل از درمان با ژل، نمودار بنفش پررنگ بعد از درمان با ژل اکتی ژل میباشد. در این نمودار علایمی نظیر خارش  Itching ، احساس

سوزش  Burning Sensation ، خشکی  Dryness ، ترشح Discharge ، درد  Pain  و درد در هنگام نزدیکی  Pain during intercourse  به طور معنی دار کاهش یافت.

نتایج حاصل نشان داد که در هر گروه سنی در پایان دوره درمان، عارضهها به طرز معنی داری کاهش یافت.

علاوه بر آن این مطالعه نشان داد که این محصول در زمان بارداری و شیردهی کاملاً امن بوده و هیچ عارضهای از آن در زنان مورد مطالعه مشاهده نشد. هیچ تداخل دارویی با الکل و یا داروهای دیگر از آن گزارش نشد.

تهیه شده در واحد تحقیق و توسعه

شرکت ورسک فارمد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *